Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt.
Läs mer.
Till tema Gustavsberg söker vi keramik och porslin av de populära formgivarna från Gustavsberg - Wilhelm Kåge, Anders Bruno Liljefors, Stig Lindberg, Berndt Friberg, Lisa Larson, Josef Ekberg, Sven Wejsfelt, Karin Björquist, Britt-Louise Sundell, Mar... //
Akvarell Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. "Sandhamn". Signerad, akvarell, daterad Juli 1937,35x49 cm, yttermått inklusive ram: 44x58 cm Såldes för: 34.000 kr